SOŠ hotelových služieb a obchodu ZVOLEN 

Telefón: +421-45-533 39 86 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Košice plné barmanov

Baristi  cestovali do Nových Zámkov, barmani až na východ Slovenska do Košíc, kde sa 21. a 22. marca 2018 konal 12. ročník medzinárodnej súťaže barmanov  Cassovia  Koniferum Cup  2018. Súťaž organizovala Hotelová akadémia v Košiciach v spolupráci s SKBA a OLD HEROLD, a. s. 

Súťaže sa zúčastnilo 53 barmanov zo Slovenska a Maďarska. Nás zastupovali Nikola Chrienová (trieda IV. H) a Ján Záslav (trieda II. E). Ich úlohou bolo pripraviť 2 rovnaké voľné nápoje podľa vlastného výberu v kategórii Soft drink a Long drink. Povinná ingrediencia pri príprave voľného nápoja boli nápoje sponzorov OLD HEROLD a MONIN a potom sa vmiešala fantázia a kreativita súťažiacich. Súčasťou súťaže bol aj vedomostný test súťažiacich z histórie a základnej terminológie. Chuťová komisia hodnotila kvalitu pripravených nápojov, vyváženosť chuti, harmóniu, arómu, použitú techniku, kreativitu, vystupovanie, slovnú prezentáciu.

Nikola sa v konkurencii skúsených barmanov z viacerých hotelových akadémií   nestratila a umiestnila medzi 7. až 12. miestom. Ján súťažil prvýkrát a po sústredenom výkone skončil na 20. mieste, čo je pre neho motivácia naďalej pracovať na sebe a zdokonaľovať sa.

           Veríme, že naši barmani budú na sebe naďalej pracovať a svojimi úspechmi zviditeľnia seba i našu školu.

 Jozef Weis