SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Telefón: +421-45-533 39 86 alebo: +421-45-524 44 23 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Hudba priniesla radosť a úsmev

 „Tam, kde prinášame úsmev a radosť do života, robíme najkrajšiu vec na svete.“

Stalo sa pre nás už samozrejmosťou, že pravidelne pripravujeme hudobný program pre malých pacientov Detskej onkológie, detskej chirurgie a pediatrie Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

V tradičnej zostave, Iveta Straková, Alena Murínová, Jaroslav Matejkin a študenti našej školy, sme 26. 04. 2019 zavítali do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, aby sme aspoň na chvíľu umožnili malým bojovníčkam a bojovníkom zabudnúť na ich boliestky a pobaviť ich pesničkami, ktoré pripravil pán vychovávateľ Matejkin s Vikou, Dominikou, Anetkou a Erikom.

Opäť to bolo stretnutie plné emócií, pretože vidieť, že náš program rozveselí a vyladí úsmev na tvárach detí, ktoré musia bojovať aj so závažnými chorobami.

Je to pre nás tá najkrajšia odmena a o to väčšia, keď si niektoré pesničky deťúrence spievajú s našimi speváčkami.

Mnohí malí pacienti sú pre nás vzorom, keď si uvedomíme, že dokážu spolu s rodičmi čeliť nepriazni osudu. My veríme, že ho porazia ako rozprávkového sedemhlavého draka. Každú návštevu nám tiež pripomínajú darčeky, ktoré vyrobili deti. Zároveň aj my vďaka našim Vianočným trhom môžeme aspoň nepatrnou čiastkou prispieť, aby mohli deti tieto darčeky vyrábať.

Teší nás, že rozdávame radosť hudbou, ktorá tiež môže liečiť.